🌫️Yeni Karakter MOH

MOH ırkı 03/09/2019 tarihinde re-skin edilmiştir. Karakter tasarımı Enderistan'a aittir.

Mohlar Geri Döndü!

Enderistanın sessiz sakin yıllarında, henüz Enderya ve onu güce kavuşturacak taşın izleri yokken, halkın bilge sınıfının en üstünü Mohlar, Enderistan'ın kudretli bilgelerinin en zekileri idiler.

Yıllar geçmeye dursun Enderya gücünü ve iktidarını ilan etti.

Daha sonraları, Enderistan tarih kitapları, Mohların ilk Enderya tarafından hain ilan edilerek, sonsuza dek lanetlendiklerini ve sürgüne yollanıp asla geri gelmemek üzere şehirden çıkartıldıklarını yazar.

Fakat Enderistan, "kapılarımızı herkese açıyoruz, herkes bu savaşta ihtiyaç duyuluyor!" derken, gerçekten ciddiydi.

Moh'ların cezası kaldırıldı ve onlar da bu haberden sonra Enderistan'a döndüler.

Tek söyledikleri, Enderistan tarihinin bir yalan olduğu ve Enderya'nın onları suçsuz yere lanetlediği. Bunun ispatı olarak daima yanlarında bir yüce kanıtlar kitabı tutuyorlar. Fakat asla ne yazdığını ya da ne bildiklerini anlatmıyorlar. Tek istedikleri Enderya olmak ve yaşadıklarının öcünü alabilecek güce sahip olmak. Fakat kim bilir, belki de amaçları başkadır...

Acaba Enderya olduklarında sırrı açıklayacaklar mı? ya da Enderya olabilecekler mi?

[MERAKLISINA SİSTEM NOTLARI]

Moh'lar diğer ırkların aksine tek bir güç değil, tüm güçler üzerine yoğunlaşmışlardır. O yüzden usta oldukları bir güç yoktur. Fakat tüm güçleri orta seviyede bilirler.

Oyuna HP=10, DP=10, SP=10 stat dizimiyle başlarlar.

Aldıkları eşyaların HP, SP ve DP değerlerini x2 olarak edinirler.

Tüm bu güce rağmen, en büyük eksileri Enderya tarafından lanetlenmeleridir.

Enderya laneti üzerlerinden kalkmadığı için, tüm saldırılarındaki IP oranı %50 başarı oranına sahiptir. Normal bir saldırıdaki oranlar [ENDER SP’ı] + ((1~3)*[ENDER HP’ı]) + ((1~10)*[ENDER IP’ı]) şeklinde hesaplanır, bu orandaki ENDER IP kısmı, Mohlarda %50 ihtimalle orjinal değerini vurar. %50 ihtimal ise bu değerin negatif değere dönüşmesidir.

Yani yaptığı her saldırıda, MOH'ların sahip oldukları IP (ihtimal&isabet) oranı %50 şansla pozitif, %50 şansla negatif olabilir. Eğer negatif şans yakalanırsa, IP değeri ana hasardan çıkartılır. Yeni formül şuna dönüşür.

[ENDER SP’ı] + ((1~3)*[ENDER HP’ı]) - ((1~10)*[ENDER IP’ı])

Aksi durumda, pozitif şans yakaladığında formül aynı kalır.

[ENDER SP’ı] + ((1~3)*[ENDER HP’ı]) + ((1~10)*[ENDER IP’ı])

Bu formül kontrolü her turda tekrar yapılır, yani Moh'un bir savaştaki şansı tek bir kez değil, her tur tekrar kontrol edilir.

Son olarak, MOH'ların saldırıları 25'de 1 oranında ıska ihtimaline sahiptir. Eğer saldırı ıskalanırsa, Moh o tur 0 hasar verir.

Tüm bu lanete rağmen, Moh'lar büyük oranda zafer ihtimali olan karakterlerdir.

Last updated