🌀Irklar

Enderistan Irkları

Irk seçimi yaparken kararsız kalmak çok normal, ama söylentiler diyor ki en güçlü ırk....

Bögü

Bögüler, yüzyıllar öncesine dayanan büyülü bir soyun mirasçılarıdır. Onların kanında, elementlerin gizemli dansı ve yıldırımların kudreti bulunur. Antik zamanlardan beri, Bögülerin iradesi, gökyüzü ve yeraltı dünyasının derin sırlarını keşfetmek için yanan bir alev gibi yanar. Büyücülerin efendisi olarak bilinen bu ırk, mana ve mistisizmin kudretli koruyucularıdır. Zihninin derinliklerinde gizlenen antik bilgileri, onları diğer ırklardan ayıran büyük bir güç ve bilgelik kaynağı yapar.

Bögüler, gizemli sözlerin ve büyüleyici büyülerin ustalarıdır. Ellerindeki asalarıyla, elementlerin hükümdarlarına emir verirler ve doğanın kudretini şekillendirirler. Onların sihirli ritüelleri, zamanın ötesindeki güçlerle bağlantı kurar ve evrenin derinliklerindeki gizemleri açığa çıkarır. Karanlık gölgelerin içinde bile ışığı görebilen bu büyücüler, savaşın karmaşık dansını ustalıkla yönlendirir ve düşmanlarını şaşkına çevirirler.

Bögüler, antik çağlardan beri gelen büyük bir geleneğin ve bilgelik mirasının temsilcileridir. Onların varlığı, Enderistan'ın dokusunu ve ruhunu derinlemesine etkiler. Bilgi ve güç arayışında ileri sürülen bu zorlu yolculuk, Bögülerin her adımında belirginleşir ve onları, karanlığın ve ışığın sınırlarını zorlayan cesur kahramanlar yapar.

Bögüler, aldıkları eşyalarda büyücülük yeteneklerini güçlendirirler. Özellikle, büyücülük güçlerini artıran eşyalar, onların sihirli yeteneklerini daha da etkileyici hale getirir. Bir Bögü, aldığı eşyalarla elementlerin gücünü kontrol etmekte daha ustalaşır ve doğanın derin sırlarını çözmek için daha fazla potansiyele sahip olur.

Aldıkları eşyaların SP(saldırı puanı) özelliklerini 3’e , DP(defans puanı) özelliklerini 2’ye katlarlar. Örneğin X eşyası, 10SP, 3DP veriyorsa, bir Mage, o eşyayı satın alarak 30SP, 6DP kazanır.

Avcı

Avcılar, Enderistan'ın yaban diyarlarında doğmuş, vahşi doğanın asil savaşçılarıdır. Onların kanında, rüzgarın özgür ruhu ve ormanların derin sessizliği bulunur. Doğanın kudretiyle uyum içinde yaşayan bu ırk, okçuluk sanatında ustalaşmış, avcılık geleneğinin birer taşıyıcısıdır. Her adımları, hızın ve çevikliğin gücünü yansıtır, ve onları doğanın kusursuz dansçıları yapar.

Avcılar, gizemli ormanların içinde kaybolmuş ve vahşi yaratıklarla savaşmak için doğmuşlardır. Ellerindeki yaylarla, hedeflerine ustalıkla ok atarlar ve her vuruşlarında doğanın huzurunu hissederler. Ormanların derinliklerinde, sessizlikle dostluk kurarlar ve doğanın kalbinin ritimlerini hissederler. Karanlık gecelerde bile, yıldızların ışığında yol bulurlar ve avlarını takip ederler.

Avcılar, Enderistan'ın doğal dengesini koruyan bekçileridir. Onların varlığı, vahşi doğanın gücünü ve zarafetini yansıtır, ve onları diğer ırklardan ayıran büyük bir hız ve çeviklik kaynağı yapar.

Avcılar, aldıkları eşyalarda avcılık becerilerini güçlendirirler. Özellikle, okçuluk yeteneklerini artıran eşyalar, onların hedeflerine daha isabetli vuruşlar yapmalarını sağlar. Bir Avcı, aldığı eşyalarla doğanın dengesini korumakta daha başarılı olur ve vahşi doğanın sırlarını çözmek için daha fazla potansiyele sahip olur.

Aldıkları eşyaların HP(hız puanı) özelliğini 3’e, DP(defans puanı) özelliğini 2’ye katlarlar. Örneğin X eşyası, 10HP, 3DP veriyorsa, bir Archer, o eşyayı satın alarak 30 HP, 6DP kazanır.

Urungu

Urungular, Enderistan'ın kudretli savaşçıları ve cesur kalkan taşıyıcılarıdır. Onların kanında, savaşın kudreti ve asaleti bulunur. Doğdukları anda, savaşın çağrısını duyarlar ve kudretli kılıçlarını ellerine alarak savaş için hazır hale gelirler. Urunguların bedenleri, sağlam bir kale gibi güçlüdür, ve onları savaşın en korkusuz savaşçıları yapar.

Urungular, Enderistan'ın sınırlarını korumak için doğmuş, kudretli savaşçılardır. Ellerindeki kılıçlarla, düşmanlarını korkutur ve savaş meydanlarında kahramanca dövüşürler. Her vuruşları, savaşın kudretini ve asaletini yansıtır, ve onları Enderistan'ın en cesur savaşçıları yapar.

Urungular, savaşın ateşiyle uyum içinde yaşayan ve kudretli savaşçılar olarak bilinirler. Onların varlığı, Enderistan'ın gücünü ve cesaretini yansıtır, ve onları diğer ırklardan ayıran büyük bir dayanıklılık ve kudret kaynağı yapar.

Urungular, aldıkları eşyalarda savaş yeteneklerini güçlendirirler. Özellikle, savunma yeteneklerini artıran eşyalar, onların düşmanlarına karşı daha dirençli olmalarını sağlar. Bir Urungu, aldığı eşyalarla savaş meydanlarında daha başarılı olur ve Enderistan'ın sınırlarını korumakta daha etkili olur.

Aldıkları eşyaların SP(saldırı puanı) özelliklerini 2’ye, DP(defans puanı) özelliklerini 3’e katlarlar. Örneğin X eşyası, 10SP, 3DP veriyorsa, bir Warrior, o eşyayı satın alarak 20 SP, 9DP kazanır.

Moh

Mohlar, Enderistan'ın gizemli ve esrarengiz sakinleridir. Onların kanında, lanetin gizemi ve karanlığın gücü bulunur. Antik çağlardan beri gölgelerin içinde yaşayan Mohlar, eski sırları ve karanlık güçleri barındırırlar. Onların varlığı, Enderistan'ın derinliklerinde gizemli bir iz bırakır, ve onları diğer ırklardan ayıran büyük bir gizem ve karanlık kaynağı yapar.

Mohlar, Enderistan'ın lanetli sakinleridir, eski çağlardan beri lanetin gölgesinde yaşayan ve karanlık güçlerin içinde ustalaşan varlıklardır. Ellerindeki karanlık büyülerle, düşmanlarını korkutur ve karanlık gecelerin içinde gizlenerek savaşırlar. Her hareketleri, lanetin ve karanlığın gizemini yansıtır, ve onları Enderistan'ın en gizemli sakinleri yapar.

Mohlar, karanlık güçleriyle uyum içinde yaşayan ve esrarengiz varlıklar olarak bilinirler. Onların varlığı, Enderistan'ın gizemli ruhunu yansıtır, ve onları diğer ırklardan ayıran büyük bir lanet ve karanlık kaynağı yapar.

Mohlar, aldıkları eşyalarda karanlık büyü yeteneklerini güçlendirirler. Özellikle, lanetli güçleri artıran eşyalar, onların düşmanlarına karşı daha korkutucu olmalarını sağlar. Bir Moh, aldığı eşyalarla karanlık güçlerini daha etkili bir şekilde kullanabilir ve Enderistan'ın derinliklerindeki sırları çözmek için daha fazla potansiyele sahip olur.

Aldıkları eşyaların SP(saldırı puanı) özelliklerini 2’ye, DP(defans puanı) özelliklerini 2'ye ve HP(hız puanı) özelliklerini 2'ye katlarlar. Fakat bunun yanında savaş anında lanetten gelen birkaç dezavantajları vardır.

MOH Geliştirme Notları İçin Tıklayın

Last updated