🎑Pazar

Enderistan'ın olmazsa olmazı pazarlar, işinin ehli tüccarlar ve kalifiye ustalar tarafından kurulmuş tezgahlardan oluşur ve her zaman çok kalabalıktır. Enderistan’ın pazarında her 24 saatte bir yenilenen altı adet sana özel yeni eşyayı bulabilirsin. Tabii, pazarın tek dezavantajı, 24 saat boyunca aynı altı eşyayı görmendir. Elbette bu biraz can sıkıcı olabilir ama ustalara da yeni ürünler ithal etmek ve süper silahlar yapmak için zaman vermen gerek, değil mi?

Ha, unutmadan, bir eşyayı bir kere alman gerektiği yönünde bir kural yok! Paran yettiğince ustalar sana istediğin kadar aynı eşyadan üretebilirler. Aynı eşyayı almaya devam ettikçe, özellikler katlanarak karakterinin gelişimine yansımaya devam edecek.

[Meraklısına Sistem Notları]

Enderistan dört ırk barındırır:

  • Bögü (Büyücüler)

  • Avcılar (Okçular)

  • Urungu (Savaşçılar)

  • Moh (???)

Her ırkın kendine özgü artısı ve eksisi vardır. Ayrıca, ırktan bağımsız olarak tüm Enderlerin:

  • DP (Defans Puanı)

  • CP (Can Puanı)

  • İP (İhtimal Puanı)

  • HP (Hız Puanı)

  • SP (Saldırı Puanı)

olmak üzere, gücünü ve kuvvetini belirten beş sınıf özellik puanı vardır. Bu puanlar, savaşlarda Ender için kriterleri belirler. Alacağınız eşyalar Enderinizin bu sınıflarını güçlendirir. Her eşyanın güçlendirdiği ayrı sınıf ve ayrı güçlendirme seviyesi vardır. Örneğin, X eşyası DP özelliğini 10 yükseltirken, Y eşyası CP’yi 30, HP’yi 15 yükseltebilir. İtemler her özelliği aynı anda yükseltebilecekleri gibi, sadece tek bir özelliği de yükseltebilirler.

Bögüler (Büyücüler): Doğuştan efsanevi güçlere ve fantastik yeteneklere sahiptirler. Bu yetenekler onları alanlarında en güçlü yapar. Bu sebeple saldırı güçleri diğer ırklara göre daha gelişmiştir. Aldıkları eşyaların SP (saldırı puanı) özelliklerini üçe, DP (defans puanı) özelliklerini ikiye katlarlar. Örneğin, X eşyası 10 SP, 3 DP veriyorsa, bir Bögü bu eşyayı satın alarak 30 SP, 6 DP kazanır.

Urungular (Savaşçılar): Yapıları gereği savaşçıdırlar; engin vücutları ve bükülmez bilekleri ile birleştiğinde, onları durdurulamaz yapar. Bu kuvvet, savunmalarını artırmıştır. Aldıkları eşyaların SP (saldırı puanı) özelliklerini ikiye, DP (defans puanı) özelliklerini üçe katlarlar. Örneğin, X eşyası 10 SP, 3 DP veriyorsa, bir Urungu bu eşyayı satın alarak 20 SP, 9 DP kazanır.

Avcılar (Okçular): Çevik doğanlardır; savaş çağında doğmuşlar ve yırtıcı kuşlardan eğitim almışlardır. Çeviklikleri ve hızlarıyla dillere destan olmuşlardır. Bu hızları onlara tüm savaşlarda avantaj sağlar. Aldıkları eşyaların HP (hız puanı) özelliklerini üçe, DP (defans puanı) özelliklerini ikiye katlarlar. Örneğin, X eşyası 10 HP, 3 DP veriyorsa, bir Avcı bu eşyayı satın alarak 30 HP, 6 DP kazanır.

Mohlar (???): Dışlanmış bir ırktır; yıllar önce Enderya'nın lanetine uğrayıp sürülmüşlerdir, haklarında pek bir şey bilinmez. Aldıkları eşyaların SP (saldırı puanı), DP (defans puanı) ve HP (hız puanı) özelliklerini ikişer kat artırırlar. Fakat, savaş anında lanetten gelen birkaç dezavantajları vardır. Mohlar hakkında tüm notları okumak için tıklayın.

Last updated